Obec Březník
Obec Březník
Mapa webu
Verze pro seniory

28.10.2022 - Sokolský běh republiky

… běželi jsme Sokolský běh republiky
Běželi... asi jak kdo. Řekněme, že po loňském prvním ročníku, jsme, nebo tedy alespoň já jsem očekávala větší zájem ze strany běžců, chodců, sokolů, občanů... Jenže to jsem se přepočítala. Což byla velká chyba, musely se totiž nakoupit registrace předem.

Vzala jsem loňské počty registrovaných, navýšila je o deset, aby se na každého dostalo, a pak byl červen a spuštění registrací on-line. Přešlo léto, registrace v některých městech hlásily „stop stav“ a Březník nic. Ve stejném duchu přešlo září, kdy se nám na startovní listině objevila „první vlaštovka“, která mimochodem registraci posléze neuhradila a ani nestartovala (asi odtáhla s ostatními do teplých krajin) a tak to šlo až do začátku podzimu.

Říjen byl ve znamení každodenní kontroly startovní listiny, zda nám přibyl nějaký běžec. Jak se blížil čas ukončení on-line registrací, vlasy na hlavě mi šedivěly víc a víc. Každou další zaregistrovanou osůbku jsem oslavovala tancem kolem počítače.  Z Prahy volali, zda tu máme nějakou velkou karanténu, nebo co se to tu děje, že se v širokém dalekém okolí nenajde 40 běžců. Jak prý mohou pomoci. (Slosovatelná startovní čísla o mercedes benz?! No to je nápad!)

Jenže tento běh není o cenách a vítězstvích, vítěz si nezapíše žádné body do tabulky. Běh má být o společném sportovním prožitku, připomínce historie, možná něčeho většího, třeba i charitativní sbírky. A víte co? Až na jednoho jediného, nikdo z našeho běhu postižené sokolce Valince z Děčínska nepřispěl.

K větší účasti a registraci na místě nepomohlo ani počasí. Sluníčko si zůstalo někde v Čechách! Zase na druhou stranu - nepršelo. Mohlo být i hůř. Dopadlo to vlastně dobře.

A resumé?

Účast menší než na prvním ročníku. Kategorie seniorů zůstala zcela neobsazená, přitom by ji zvládli i vozíčkáři. Když jsem nad vším dumala, zjistila jsem, že větší účast budeme mít jen ten rok, kdy 28. říjen nebude navazovat na víkend a bude příznivá předpověď počasí.

Děkuji Pavlovi Cibuliakovi za nádherné poháry, které nám vykroužil na hrnčířském kruhu a jeho ženě Daniele, která pro všechny účastníky upekla moc dobrý ovocný táč.

A také zaregistrovaným „neběžcům“, kteří věděli, že nepoběží, ale zakoupili si startovné, aby podpořili naši jednotu. Děkuji, cením si toho.

Výsledkovou listinu najdete na stránkách Sokolského běhu. A pro vás ostatní přikládám pár fotografií, abyste věděli, o co jste přišli! Jinak všechny další fotografie a výsledkové listiny jsou na webových stránkách Sokolského běhu.

sepsala sestra Ilona Fábryová

Datum vložení: 1. 4. 2023 10:22
Datum poslední aktualizace: 1. 4. 2023 10:29
Autor: Správce Webu

Volný čas

Svoz odpadu

Duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9
10
11 12 13
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23
24
25 26
27 28
29 30 1 2 3
4 5

Mobilní aplikace

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google playApp Store

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Pranostika na akt. den

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.